Grilovací sezona: Dovolená i hezké odpoledne v parku aneb Jaký vybrat cestovní gril?

Sbalit do auta piknikový koš nebo kufry na dovolenou a k tomu vychytaný cestovní gril. Jaký ale vybrat a na co si dát pozor? V dalším díle grilovací sezony se tentokráte podíváme na přenosné grily. Díky jejich velikosti je však využijete nejen na cestách, ale hodit se budou i na menší balkon nebo terasu.

Hlavní kritérium – velikost a pohon

Zásadním kritériem výběru cestovního grilu je určitě velikost. Budete gril často převážet autem? Nepodceňte velikost kufru a vše si dobře vyměřte. Skladnost je tím, co je u cestovních grilů nejdůležitější. Ty nejlepší cestovní grily jsou super skladné a dají se většinou i složit – čímž zmenšujete jejich objem.

Pohon – nadneseně řečeno – druhá nejdůležitější věc, nad kterou přemýšlet. Elektřina, grilovací uhlí nebo plyn aneb Co vlastně bude váš nový gril pohánět? Naším tipem jsou určitě plynové grily. Z praktického hlediska vám bude stačit kartuše nebo plynová bomba, která zabere málo místa a grilování s ní je čisté a rychlé. Nemusíte řešit rozpalování briket nebo hledat přípojku do elektřiny. Pojďme tedy na konkrétní kousky. Máme pro vás tipy na vyzkoušené plynové cestovní grily, které díky vychytávkám a designu patří mezi ty nejšikovnější.

Gril plynový Phantom TravelQ PRO 285 se skládací konstrukcí

Novinka Phantom od kanadské firmy Napoleon je skvělá nejen na zahradu, terasu nebo balkon. Její hlavní výhodou je, že se dá jednoduše složit podobně jako například žehlicí prkno. Jedním klikem se z vozíku, na kterém stojí gril, stane „placka“. I tak je však konstrukce grilu větší a určitě bude potřeba si pečlivě kufr auta vyměřit.

Gril má vysoké horní víko a dva hořáky z nerezové oceli. Jako každý gril značky Napoleon je vybaven ikonickým roštem WAVE™ s typickou vlnitou mřížkou z kvalitní nerezové oceli. Pod víkem se skrývá grilovací plocha, na které ugrilujete až 20 hamburgerů, nebo upečete šťavnaté krůty, celá kuřata, dokonce i žebírka. Hbitý skládací vozík v matně černé barvě je vybaven terénními koly, snadno se nastavuje, lze jej kompaktně skladovat a nechybí ani popruhy na propanbutanovou láhev.

Citi Chef 40 – univerzální krasavec

Pokud hledáte něco méně robustního, ale přitom praktického, naším tipem je Citi Chef od firmy Cadac. Gril je určen pro grilování na zahradě, na terase nebo na cestách. Hliníkový grilovací rošt má integrovaný tepelný difuzor pro dokonalé zahřátí a je potažen keramickou vrstvou Greengrill. Je dodáván i se stojanem pod hrnec. Gril má vyjímatelnou misku na odkapávající tuk se smaltovaným povrchem, což usnadňuje jeho čištění. Navíc si zde můžete vybrat z několika variant. Klasický plynový gril v několika barvách, zvolit však můžete i elektrickou verzi grilu. Poslední verzí je Citi Chef s podstavcem tvořeným čtyřmi nohami ze dřeva gumovníku. Vypadá parádně.

Safari Chef 2 HP – ideální na cesty

Kompaktní rozměry, nízká hmotnost, jednoduchost použití, množství grilovacích ploch, snadné složení a ukládání, a to vše za velmi příznivou cenu. Safari Chef 2 HP opět od firmy Cadac bude bavit všechny cestovatele. Gril byl navíc v roce 2016 vyhlášen grilem roku. Gril je vysokotlaký, což znamená, že funguje přímo na běžnou plynovou kartuši EN417. Stačí kartuši našroubovat a grilování může začít.

A nejen grilování - můžete smažit, vařit i péct. Má hliníkový grilovací rošt s nepřilnavým keramickým povrchem, základní těleso s nerezovým hořákem a pogumovanými, protiskluzovými, sklopnými nohami i víko použitelné jako pánev o objemu 3,8 l. Ke grilu zároveň dostanete přenosnou tašku. Složený zabere v kufru auta opravdu málo místa.

Tak co? Vybrali jste? Věříme, že ano a přejeme dobrou cestu a hlavně dobrou chuť. :)