Grilovací sezona: ohniště, praktická i elegantní varianta

Grilovací sezona se kvapem blíží. Už se těšíte na první steak či grilovanou zeleninu, vychlazené pivo a posezení s přáteli? Pokud přemýšlíte nad novým grilem, rozšíříme vám obzory a představíme jinou praktickou i elegantní variantu. V našem grilovacím seriálu se tentokrát podíváme na přenosná ohniště. A uvidíte, že vás překvapí.

V prvním díle seriálu (Jaký vybrat gril, anebo sáhnout po ohništi? Příprava na grilovací sezonu začíná) jsme si představili obecné pro a proti při výběru grilu. Nyní si proklepneme přenosná ohniště. Ta totiž mohou díky příslušenství posloužit nejen jako zdroj světla, tepla, ideálního místa pro opékání buřtů, ale perfektně na nich můžete grilovat nebo například připravit kotlíkový guláš.

Ohniště – pro a proti

Mnoho lidí složitě vybírá gril, ale zapomíná i na třetí variantu. Tou jsou přenosná ohniště s grilovacím příslušenstvím. A právě to je náš tip.

  • Velké využití: Přenosná ohniště mají nejrůznější tvary i velikosti. Ruční práce, bytelnost, pevné sváry, madla pro přesunování. Ohniště mají výhodu ve velkém využití - jsou místem, na kterém si můžete bezpečně i elegantně rozdělat oheň jako zdroj tepla a atmosféry pro večerní posezení. S dětmi si na něm opečete buřt a grilování? Stačí mít grilovací rošt – ještě lépe doplněný o nastavitelnou trojnožku.
  • CenaOhniště jsou oproti grilům levnější záležitostí.  
  • Bezpečí: Oheň v ohništi vám neponičí trávník ani zahradu, díky tvaru rozděláte oheň i při silnějším větru bez problémů, díky drátěným košům se nemusíte bát, že vám do ohniště přepadne dítě nebo si v něm udělá pelíšek kočka.  
  • Silné paže: Ohniště jsou bytelná a vyrobená z pořádné oceli. Pro jednodušší přemísťování mají madla – i tak ale musíte počítat, že popojet o dva metry s grilem na kolečkách je přeci jen něco jednoduššího.
  • Pomalejší rozpálení: stejně jako u grilů na dřevěné uhlí platí, že pokud nejste milovníkem rituálů či vůně kouře a preferujete rychle udělané jídlo, sáhněte po grilu na plyn. U ohniště si opět počkáte, než se grilovací brikety rozpálí.

 

Vysoké, nízké, hranaté, kulaté,…

Ohniště Cookking jsou vyrobena v Evropě. Vyznačuje se detailní povrchovou úpravou a velkou mísou ze silné oceli. Celá konstrukce je velmi stabilní a pevná. Všechny prvky byly vzájemně svařeny - díky tomu je ohniště maximálně stabilní. Přenosné ohniště je ideálním řešením pro všechny, kteří si cení bezpečnosti při zapalování ohně. Je praktickým místem pro zapálení ohně, přenosným grilem, zdrojem tepla i stylovým osvětlením. Jeho tvar zabraňuje šíření hořícího dřeva například v případě silného větru. Madla po stranách ohniště výrazně usnadňuje přenášení výrobku. Vybírat můžete z nejrůznějších průměrů (od 60 cm výše).

Vyšší ohniště jsou ideální, protože mají pod sebou ještě „jedno patro“, které je může sloužit pro odkládání dřeva. Záleží však jen na vkusu. Pokud se rozhodnete pro klasické nízké ohniště, můžete ho doplnit zásobníkem na dřevo. Do pergoly navíc krásná designová záležitost.

Abraka dabra, máme gril

Vytvořit z ohniště gril zvládne i malé dítě (to však nezkoušejte, tuto informaci není potřeba ověřovat J ). Stačí si vybrat z bohaté nabídky grilovacích roštů. Přírodní černá ocel, nebo nerez – opět jde spíše jen o to, co preferujete. Co je však vymazlenou vychytávkou (viz. video níže) je přikoupení trojnožky. Díky kladkovému systému si regulujete jednoduše výšku roštu, při použití kotlíku připravíte kvalitní guláš nebo silný domácí vývar – přímo nad otevřeným ohněm.

Dalším zajímavou možností grilovací kruh s madly a roštem. Ideální doplněk k ohništi o průměru 100 cm. Společnost může sedět kolem ohně a zároveň si každý griluje svůj pokrm na grilovací desce nebo na roštu. Středový rošt je odnímatelný a otvor po jeho sejmutí slouží pro přikládání dřeva, aniž by se musela sundat z ohniště celá grilovací deska. Výrobek je určen pro ohniště o průměru 100 cm. Deska je vsazena do ohniště – opírá se o 4 ocelová madla. Snadné zacházení, ideální pro letní večery strávené na zahradách.

Přenosná ohniště jsou zajímavou variantou pro ty, kteří si chtějí před grilováním poctivě rozdělat oheň a grilování je pro ně rituálem, u kterého si odpočinou. Z příslušenství si poskládáte přesně takový výrobek, jaký vás bude bavit. A slibujeme, že na zahradě bude vypadat perfektně!