Příslušenství, bez kterého si grilování neužijete

Otočit šťavnatý steak speciálními kleštěmi, změřit jeho teplotu, napíchnout kuře na grilovací jehlu a připravit skvělé pohoštění pro své hosty. Vše pak ideálně naporcovat. K tomu na grilovací pánvi připravit zeleninu nebo omáčku. Rošty, obaly na grily, kartáče na čištění grilu a mnoho dalšího příslušenství, které vám nesmí chybět. Podívejte se na doplňky, bez kterých si pořádnou grilovačku neužijete.

 

Grilovací náčiní

Lis na hamburgery, grilovací vidličky nebo kleště. Rozpálit dřevěné uhlí nebo plynový gril je vždy jen začátek. Pravý zážitek z grilování teprve přichází. Na rošt vyskládat maso i zeleninu, vše pečlivě otáčet a dokonale propéct. Bez grilovacího náčiní si neporadíte. Našim tipem je pak sada šestnácti kusů v perfektním kufru. Sadu využijete také při výletech. Najdete zde grilovací nářadí i grilovací příbory.

 

Jehly a rožně

Hovězí pečeně, zelenina, kuře či ryba - vše hezky rovnoměrně propečeno. Co k tomu? Stačí grilovací jehly, na které dobroty jednoduše napíchnete. A pokud se vám nechce vše neustále hlídat a otáčet, pořiďte si otočné nerezové rožně s motorkem. Pak už jen stačí zařadit tu správnou grilovací rychlost.

 

Správná teplota je základ chuti

Víte, jakou teplotu má mít uvnitř sedm centimetrů vysoký hovězí steak? Nejste si jisti, jestli je už kuře hotové a nechcete ho neustále rozřezávat, abyste se přesvědčili? Pořiďte si jednoduché teploměry a grilujte na stupeň přesně. Teploměr navíc užijete i v kuchyni.

Skvělou vychytávkou jsou pak grilovací pánve. Využít je můžete na jakémkoliv grilu nebo například zahradních kamnech. Naším tipem jsou pak výrobky Cookking. Litinové pánve jsou známé svou robustní stavbou a trvanlivostí. Mezi jejich hlavní výhody patří rovnoměrné rozložení tepla při vysokém zahřátí, nepřilnavost a odolnost vůči jakémukoliv pokřivení. Velká akumulace tepla poskytuje největší záruku kvalitní tepelné přípravy pokrmů. Tato litinová pánev s hrubým povrchem umožňuje vaření či grilování na otevřeném ohni.

 

Pizzu na grilu? Není problém

Milujete italskou kuchyni a pizzu? Připravit ji pro svoje hosty na rozpáleném grilu je jednoduše pecka. Stačí k tomu mít pizza kámen. Některé mají speciální madla pro lepší manipulaci. Pak už je jen na vás, jestli si připravíte oblíbenou Margaritu nebo Mexicánu. Na své si přijdou i milovníci sladkého, protože na pizza kameni zvládnete bez problémů i koláče.

 

Gril patří pod plachtu

Pokud gril odpočívá, je dobré ho zakrýt speciálním obalem na gril, aby se na jeho povrchu neusazoval prach či nečistoty. S trochou péče tak jednoduše chráníte jeho povrch, který si po dlouhou dobu zachová svůj zánovní vzhled a nejen to - prodloužíte životnost grilu. Obaly jsou většinou vyrobeny z pevné a odolné PVC tkaniny moderní černé barvy s UV ochranou proti vyblednutí. Navíc díky větracím otvorům umožňují vybrané obaly proudění vzduchu, což zabraňuje růstu plísní.

 

Čištění grilu, zapalování

Opálit rošt z minulého grilování, zbavit ho nečistot, zapečeného oleje i zbytků jídla. Každý gril vyžaduje vhodnou péči. Proto doporučujeme po použití očistit povrch čisticím prostředkem a vhodným kartáčem. S trochou péče chráníte svou investici, která si po dlouhou dobu zachová svůj krásný povrch a hodnotu. Pokud čistíte rošt, doporučujeme ho čistit vždy rozpálený - nejlépe tak hned po grilování. Díky vysoké teplotě se rošt zbaví nečistot mnohem lépe a především snadněji - prostě se s ním nemusíte tak drhnout :).

 

Dále vám nesmí samozřejmě chybět nejrůznější příslušenství pro zapalování. Speciálně uzpůsobené sirky a podpalovače pro grily, krby i ohniště, tuhé i dřevité rozpalovače nebo hořlavé gelové pasty.

 

Poznámka redakce: Fotografie jsou ilustrační a zboží na nich zobrazené již nemusíme mít skladem ani v nabídce.