PEtec: seznamnte se s technologií nožů Wüsthof

PEtec je technologie výroby nožů WÜSTHOF nabízející vynikající ostrost! Seznamte se se speciální technologií ostření pomocí laserů a brusných kamenů a nejmodernější techniky. Ta zajišťuje, že jsou nože ještě ostřejší než kdykoli předtím a zachovávají si ostrost déle.

wu_petec_header_710x_

Jak vše funguje

Čepele se nejdříve měří pomocí dokonalých laserů. Přenesená data zpracuje program v počítači a nastaví přesný úhel ostření pro každou čepel zvlášť. Signál jste poté do moderních přístrojů, kde roboti brousí ostří na brusném kameni. Nakonec je čepel uhlazena speciálním diskem. Řezná hrana nože je po použití procesu PEtec extrémně tenká = má výjimečnou ostrost.

PEtec_Grafik_en_350x_

Výhody

Ostrost a zase ostrost. Nůž má po procesu extrémně vysoký počáteční řezný výkon. Navíc je rovnoměrně naostřen po celé délce čepele. Vše se pak podepisuje na životnosti ostří (tedy na retenci hrany). Technologie byla testována vědeckým institutem FGW (Forschungsgemeinschaft Werkzeuge und Werkstoffe, německé výzkumné sdružení pro nástroje a materiály se sídlem v Remscheidu).

wu_startseite_teaser_petec_189x_

Výsledky testů

  • Kvalita kovaných nožů WÜSTHOF vyrobených pomocí procesu PEtec je výrazně vyšší než kvalita vyrobená standardním postupem manuálního ostření.
  • Zkoušky podle DIN EN ISO 84425.
  • Nože WÜSTHOF mají výrazně vyšší ICP neboli počáteční řezný výkon /Initial Cutting Performance/.
  • Extrémně dlouhá retence hrany (TCC = Total Card Cut) pro nože WÜSTHOF.