Nože Wüsthof - Světové ostří ze Solingenu

Absolutní špička mezi kovanými kuchyňskými noži pro amatérské i profesionální kuchaře. Velká nabídka příslušenství, bloků na nože, brousků, ocílek, brusných kamenů a mnoho dalšího. To je Wüsthof. Jedna z největších nožířských firem na světě Ed. Wüsthof Dreizackwerk Solingen vyrábějící bezkonkurenční kuchyňské nože byla založena roku 1814 a do dnešní doby stojí ve vedení firmy členové rodiny Wüsthof. Pojďme si představit nejoblíbenější řady po celém světě.

Nejoblíbenější řada Classic

Pro všechny představené řady nožů platí, že jsou kované. Ocel je tedy vedena po celém noži (celokovové jádro rukojeti) a zaručuje tak dokonalé vyvážení při krájení. Modelová řada Classic je nejrozsáhlejší sadou precizně kovaných nožů od Wüsthofu, v USA obdržela významnou pečeť kvality a hygieny -NSF-.

Náš tip: Pokud přemýšlíte, jaký nůž si z velké nabídky koupit, sáhněte jako první po kuchařském noži 18-20 cm. Jde o základní nůž každé kuchyně pro perfektní krájení masa, zeleniny. Bude to nejčastěji používaný nůž, se kterým budete pracovat. 

Oceněný Classic Ikon

O stupínek vyšší řada oproti řadě Classic. Rozdíl najdete v ergonomickém zpracování rukojeti. Například nůž Classic Ikon 20 cm se stal vítězem testu kuchařských nožů časopisu dTest. Nože Classic Ikon jsou opět perfektně vyvážené, mají celokovové jádro černé či krémové rukojeti a ze 2/3 ochranné zakončení čepele (ochrana prstů) umožňující využití celého ostří a usnadňující ostření. 

Pracant Crafter

Crafter je řada nožů, která je stejně rozmanitá jako zájmy moderního člověka. Kombinuje klasický design, robustní materiály, příjemný pocit a bezpečnou manipulaci. Jedná se o skutečně pracovní nože pro kuchaře s vybraným vkusem, kteří se rádi pustí do práce a ocení řemeslný um. Řada zahrnuje nůž na zeleninu, nakrajovací nůž, nože na sendviče a kuchařské nože, Santoku a nůž na chleba. 

Elegantní řada Epicure

Nože řady Epicure mají profil rukojeti na začátku široký a na konci zúžený pro přizpůsobení se přirozenému pohybu ruky. Rukojeť je vyrobena z přírodních vláken a pryskyřice, nově vyvinutý zakřivený tvar hlavy účinně chrání prsty před ostrou čepelí. Poskytuje větší bezpečnost a kontrolu při krájení a široký tvar čepele zajišťuje lepší ovladatelnost nože a rychlý a snadný přesun nakrájených potravin. Některé nože z řady Epicure jsou k dostání ve dvou variantách - s poloviční hlavou a s plnou hlavou. Jde o vyšší řadu Wüsthof.

Černá perla s názvem Performer 

Minimalistická řada nožů Performer se osvědčí při každém použití: výjimečná kvalita pro bezpodmínečný výkon. Ultratvrdá čepel s diamond-like carbon (DLC) povrchem zajišťuje snížené tření díky lotosovému efektu a prochází precizně měkkými i tvrdými potravinami. Speciální a jedinečná je rukojeť nožů. Protiskluzová struktura medové plástve - Hexagon Power Grip - zaručuje dokonalou ovladatelnost a kontrolu při krájení. Nože Performer vás uchvátí na celý život. 

Do bloku a start

Ať už si vyberete nůž z jakékoliv řady značky Wüsthof, nebudete litovat. Zde rozhodně neplatí, že nižší řady postrádají kvalitu. Jde spíše o jiný styl zpracování a o různorodost materiálů použitých na rukojeti. Kvalita oceli je však u všech řad na maximální úrovni. Vybírat můžete samozřejmě z jednotlivých kousků. Doporučujeme však začít "dvacítkou" kuchařským nožem, poté doplnit o nůž na pečivo a o menší nože na špikování či zeleninu. Pokud si však nechcete lámat hlavu s výběrem, sáhněte po blocích s noži, kde tu nejlepší skladbu vybrali ve Wüsthofu za vás. 

Přejeme hezký den, užívejte si vaření v kuchyni a nezapomeňte - pozor na prsty, máte tu čest s perfektním ostřím ze Solingenu. :)