Guzzini – italská elegance chránící přírodu

Elegantní lahve na vodu, hrníčky, sklenice i mísy, karafy,… Kombinace moderního akrylátu s klasickým sklem, porcelánem, či dřevem.  Seznamte se s italskou elegancí nejen v servírování a skladování široké škály potravin. Firma Guzzini se navíc při výrobě soustředí na maximální využití recyklace a zakládá si na udržitelnosti.

Italská firma Guzzini má bezmála stoletou tradici a patří mezi věhlasné designérské špičky. Její výrobky vynikají praktičností i krásou v 85 zemích po celém světě. Společnost se specializuje na nové plastové materiály, kombinaci moderního akrylátu s klasickým sklem, porcelánem, ocelí, aj. Svůj domov si tak můžete zútulnit lahvemi na vodu, elegantními hrníčky, džbány či karafami. Mezi oblíbené patří také doplňky pro kvalitní kávu.

Šetří planetu

Guzzini se může pyšnit řadou designérských ocenění (Red dot desing, …). Kromě vzhledu je tu však ještě jeden důvod, proč její výrobky rezonují po celém světě. Jde o využití recyklace plastových lahví, které se po použití speciálně vyčistí, rozmělní na vločky a po té rozpustí na tekutý materiál, ze kterého vznikají sklenice, mísy i karafy.  U vybraných výrobků tak můžete najít speciální znak (viz. níže), díky kterému zjistíte, z kolika plastových lahví výrobek vznikl.

 

Vysoká kvalita a odolnost, bezpečný plast

Praktičnost výrobkům nechybí. Materiály jsou vhodné do myčky (záleží na druhu výrobku), mikrovlnky, vybrané kousky lze skladovat s potravinami v mrazáku či lednici. Jsou certifikované a zdravotně nezávadné (BPA FREE). Jako náš tip pro vás přinášíme tři zajímavé řady.

Tierra s nádechem keramiky

Hezké, funkční a praktické. Design řady Tierra připomíná keramiku, záměrné nepravidelnosti povrchu zase jedinečnost ručně dělaných výrobků. Základní kolekce je dle návrhářů stvořená pro přírodu. Je vyrobena z recyklovaných materiálů, bez obsahu BPA. Tierra nabízí sklenice, tácy, příbory na servírování salátu, mísy na předkrmy nebo například ovoce. Nechybí ani elegantní džbán s víkem.

Křišťálová Tiffany

Karafy, chladící nádoby, mísy, podnosy či sady barevných skleniček. Řada Tiffany působí elegantně a významně konkuruje výrobkům ze skla či křišťálu. Jde však opět o zdravotně nezávadný akrylový materiál (bez BPA). Pokud patříte mezi ty, kteří se rádi obklopují krásou, je Tiffany stvořená pro vás.

Elegantní Grace

Elegantní, ale praktické předměty vyrobené z bílého či barevného akrylového materiálu či foukaného skla. Stylové mísy nejen na ovoce nejrůznějších velikostí, sklenice, ale i příbory, stojany na ubrousky či servírovací tácy. Řada Grace bude bavit především milovníky čistého designu. Opět zdravotně nezávadný materiál (bez obsahu BPA).

Baví vás Guzzini? Nás moc. Projděte si naši nákupní galerii a vyberte si do své kuchyně kousek současného designu. Navíc s dobrým pocitem, že nezatěžujete naši planetu. :)