Amici 1814 s gravírovanou čepelí: nejen dokonalá investice

Italský nádech ruku v ruce s německou kvalitou ze Solingenu. Společnost Wüsthof hrdě představuje Amici 1814. Kuchařský nůž s detailně propracovaným rytím na čepeli zobrazujícím botanickou rozmanitost Apeninského poloostrova. Limitovaná edice má ikonicky pouze 1 814 kusů. Nůž je tak ideální nejen pro kuchaře, ale také jako investice nebo sběratelský kousek.

Inspiraci pro propracované vzory, které zdobí čepel nože, hledal Dario Cortini, mistr rytec ze severní Itálie, v tradičních uměleckých rytinách ve Florencii. Čepel dokonale ladí s unikátní kresbou rukojeti z kalábrijského olivového dřeva.

Výsledkem je skvostné umělecké dílo, ze kterého přímo sálá energie přírody. Jedinečnost celé kolekce podtrhuje i skutečnost, že bylo vyrobeno pouze 1 814 jedinečných, očíslovaných kusů. Jméno kolekce zároveň nezapomíná na historii a s úctou nese letopočet 1814, tedy rok, kdy Johann Abraham společnost Wüsthof založil

Zajímavosti o noži

  • Špičkové řemeslné zpracování nože se prolíná s italskou kulturou
  • Čepel nože měří 20 cm a má poloviční hlavu (kování mezi rukojetí a čepelí) 
  • Rukojeti vyrobené z kalábrijského olivového dřeva, každá s jedinečnou kresbou na čepeli navrženou mistrem rytcem Dario Cortinim
  • Vyryto v Bottega Incisioni C. Giovanelli v Brescii, Itálie
  • Omezeno na 1.814 unikátních kusů celosvětově

Nůž je ukován z jednoho kusu speciální oceli, která je odolná proti korozi, tvrdá, houževnatá a kalená vlastním speciálním postupem. Čepel je ručně broušena a rozleštěna. Mezi čepelí a rukojetí panuje vzácná harmonie. Díky štíhlému tvaru poloviční hlavy a vyvážené hmotnosti je nůž pozoruhodně lehký a dokonale se drží v ruce. Amici 1814 je dokonalým kuchyňským nožem a zároveň impozantní umělecké dílo pro potěchu smyslů všech milovníků jídla, kteří zároveň touží po výjimečnosti.