Tipy pro rybáře od Jakuba Vágnera

Tipy pro rybáře
od Jakuba Vágnera
aneb Co vám u vody nesmí chybět

27. červen je světovým dnem rybářství, což je potřeba náležitě oslavit. A jak jinak, než si zabalit vše potřebné a vyrazit na ryby. Ve spolupráci s Jakubem Vágnerem jsme připravili speciální nabídku všeho, co se vám bude o vody hodit.

Přenosné grily a vařiče

Jakub Vágner doporučuje: Gril Safari Chef 2

"Asi jako každý rybář v České republice jsem u vody vždy používal klasickou dvojplotýnku na plynové bombě. Vždy, když jsem vyzkoušel něco nového, moc to nevydrželo. Gril Cadac je naprosto skvělý parťák na výpravy po celé Evropě. Je skladný, lehký, uvaříte na něm úplně všechno a hlavně je, jak vždy říkám, blbuvzdorný na zacházení."

Koupit přenosný gril nebo vařič

#produkty#/kategorie/prenosne-grily-a-varice-2/

Kapesní nože. Kované filetovací nože. Multifunkční kleště.

Jakub Vágner doporučuje: Kapesní nůž Camouflage.

"Z jeho všech funkcí používám určitě nejčastěji stále nůž. Hned za ním ale kleštičky, které zvládnout štípat ocelová lanka a nebojí se ani povolování různých šroubků."

Kapesní švýcarák s množstvím praktických funkcí, stejně propracované kleště nebo prostě jen spolehlivý nůž, to jsou přesně ty nástroje, které s sebou u vody mít prostě musíte. Následné zpracování ryb si zase žádá precizní nůž filetovací, s úzkou a pružnou čepelí s dokonalým ostřím a bezpečnou protiskluzovou rukojetí.

Koupit nůž nebo kleště

#produkty#/kategorie/noze-a-kleste/

Batohy a chladicí boxy

Jakub Vágner doporučuje: Batoh Deluxe Sport EVO

"Mám rád batohy. Jsou pohodlné, dost do nich dáte a na výpravy se hodí. Bágl od Victorinoxu je skvělý svou praktičností. Má hodně kapes, polstrovaná záda a hlavně je lehký."

Orosená plechovka vychlazeného piva, jídlo pěkně u ledu. Za horkých letních dní a nocí bude kvalitní chladicí box s elektrickým napájením k nezaplacení. Pomocí kabelu box jednoduše zapojíte do zásuvky zapalovače v autě nebo do klasické zásuvky na 230 V. Další možností jsou pasivní boxy s chladicími vložkami a termotašky. O jídlo i pití bude každopádně skvěle postaráno a vy se můžete nerušeně věnovat rybám.

Koupit batoh a chladicí boxy

#produkty#/kategorie/batohy-a-chladici-boxy/

Rošty a grilovací příslušenství

Jakub Vágner mnohem raději ryby chytá než jí. Rošt na ryby je horkým tipem našeho týmu.

Čerstvá ryba grilovaná na ohni hned u vody, to je prostě zážitek. Není nutné z toho dělat vědu, tvarovaný rošt s jednoduchým upevňovacím mechanismem a můžete opékat. Další možností, spíše až na doma, jsou různé grilovací desky nebo perfektní oválná pánev určená na zdravou úpravu ryb.

Koupit rošty a další příslušenství

#produkty#/kategorie/rosty-a-grilovaci-prislusenstvi/

Na jídlo a nápoje

Jakub Vágner doporučuje: láhev Elton Insulated

"Termoláhve jsem zařadil do svého cestovatelského arsenálu už jako kluk. Určitě si je ještě dost lidí pamatuje. Termosky se skleněnou výplní. Asi bych ani nespočítal, kolik jsem jich na rybách rozbil. Dnešní termoláhve jsou úplně někde jinde a Kambukku mám v lodi v létě i v zimě."

Stylové lahve na vodu i termohrnky z nerezové oceli, ze kterých můžete popíjet svůj oblíbený nápoj. Studený i horký, což v chladném ránu určitě přijde vhod. Nebo si můžete dopřát trochu luxusu v podobě čerstvě uvařené kávy v ikonické mokakonvičce. A nechybí ani dokonale těsnicí nádoby na jídlo, v různých velikostech, včetně praktických termonádob. S tímto vybavením se doma neukážete i několik dní.

Koupit produkty pro jídlo a pití s sebou

#produkty#/kategorie/na-jidlo-a-piti/

Křupavé rybí podkovy s bylinkami

Čerstvost, lehkost a dokonalá chuť

Neskutečně lehké a neskutečně dobré jídlo, a přitom tak snadná příprava. Ať už si rybu koupíte v rybárně nebo ji vlastnoručně ulovíte, rozhodně si pochutnáte. Vyberte si bylinku dle své chuti a tu přidejte do marinády. Třeba koriandr, kopr nebo bazalku, ale raději je nekombinujte, ať chuť správně vynikne.

Celý recept