Moka konvice: novinky v dokonalém světě kávy

Moka konvičky používaly už naše babičky a moc dobře věděly, proč. Káva z nich chutná dokonale. Příprava je skvělým i jednoduchým rituálem. Jak vlastně moka konvičky fungují, na co si dát pozor a z jakých konviček vybrat? Pojďme na to.

Jak fungují moka konvice?

Neexistuje jednodušší „přístroj“ do kuchyně. Do dolní nádoby konvice nalijte vodu po vyznačenou rysku. Sítko určené na namletou kávu naplňte a pozor - nepěchujte, jen nožem zarovnejte s okrajem. Pak už stačí přivést vodu k varu a za chvíli máte hotovo. A jestli použít plynový sporák, indukci nebo elektriku? Stačí si vybrat. Tradiční italský výrobce Bialetti přichází s novinkami pro nejrůznější využití.

 

Indukce? Žádný problém

Speciálně upravené moka konvičky pro indukci si můžete vybírat například z černé a červené. Zvolit si můžete také z velikostí podle požadovaných šálků. Klasický osmiboký tvar horní části zůstává zachován, spodní část je zaoblená, vyrobená ze dvou kovů - uvnitř je hliník, vnější část je nerezová. Vnitřní stěna hliníkové nádoby se po čase používání potáhne patinou, která je pro správnou chuť kávy nepostradatelná.

 

Do zásuvky a hotovo

Tradiční italský hliníkový kávovar v ikonickém designu na přípravu překapávané espresso kávy si můžete koupit i v elektrickém provedení. Svou moka konvičku si nyní můžete vzít s sebou a své oblíbené espresso si připravit kdekoli, kde je zásuvka. Klasický osmiboký tvar horní části zůstává zachován, přibyla spodní elektrická základna s LED displejem. Určitě oceníte integrovaný chytrý budík, který zajistí přípravu kávy sám a vy nebudete muset hlídat čas. Širokým možnostem použití nahrává i kompaktní velikost konvičky, snadno ji můžete používat na cestách, v kanceláři i doma.

 

Klasika na plyn i sporák

Bohatý výběr velikostí i barev. Nejtradičnější moka konvičky vás jednoduše budou bavit. Snadno čistitelné ventily, rukojeti ze speciálního termoplastu, elegantní, ale přitom robustní funkční konstrukce je zárukou vysoké kvality s tradicí od roku 1933, kdy Alfonso Bialetti tento typ kávovaru navrhl. Sám sebe vtipně vtiskl na každou moka konvičku Bialetti jako součást loga.

 

Praktické rady:

  • Nenechte vodu vřít moc dlouho. Moka konvice jsou sice bezpečné, ale zbytek vody se může vypařit a konvička zbytečně přehřívat.
  • Kávu v sítku nikdy nepěchujte. Příliš stlačená káva se nevyluhuje rovnoměrně a nemusí chutnat dobře.
  • Čištění je základ. Moka konvičky nepatří do myčky, ale dobře je vymývejte. Důležité je těsnění konvičky, aby vám neutíkala pára závitem přes usazenou špínu.

 

Náš tip na závěr - měděný krasavec

Tradiční italský kávovar na přípravu překapávané espresso kávy v nerezovém provedení s patentovaným bezpečnostním ventilem z poniklované mosazi. Designový krasavec vám připraví čtyři šálky kávy a je určen na všechny varné desky včetně indukčních.