Japonské nádobí michelinských hvězd

Šikovné ruce japonských mistrů, keramika ze speciální hlíny s příměsí sopečného prachu, technika používaná od 12. století, každý kus originál – to je MIJ, japonské nenapodobitelné nádobí, které si podmanilo michelinské restaurace i světově oblíbenou televizní reality show.

Servírujte jako v michelinské restauraci 

MIJ pochází z ostrova Honshu (Prefektura Gifu), z krajiny, která byla světu až do 19. století uzavřena. Originální nádobí z Japonska, které posouvá jídlo o několik stupňů výše, vyrábějí japonští mistři podle dávných technik ověřených staletími. Zruční hrnčíři pracují s velkým množstvím nejrůznějších glazur a používají jedinečnou techniku ručního dokončování – každý kus talíře nebo misky je tak jedinečný a nese si osobní nádech, přitom se pyšní dokonalým tvarem i praktičností.

Pro unikátní design jsou použity odolné kvalitní barvy - bez nežádoucího odlupování, nezávadné a neobsahující žádné škodlivé látky. Jde o světovou keramiku z japonských jílů s vysokým obsahem křemíku, a kterou využívají michelinské restaurace po celém světě přes 30 let.

Copper Swirl

Řada Copper Swirl je charakterizována spirálovitým vzorem tahů štětcem na indigově modrém pozadí. Jedinečnost každého kousku je podtržena vystouplým reliéfem vzoru, díky kterému je pouhým dotykem k rozeznání od klasického hladkého nádobí. Drobné nepravidelnosti odrážejí řemeslnou povahu výrobků a dělají z každého kusu originál. Sada nabízí talíře a misky různých rozměrů.

                

Matt

Řadě Matt dominuje nevšední kontrast lesklého a matného povrchu. Lesklá glazura použitá na okrajích kontrastuje s matným středem. V místech, kde se setkává matná úprava povrchu s lesklou, vzniká zajímavá kresba, která působí jako volně stékající barva. Odstíny černé a šedé podtrhují eleganci celkového dojmu. Drobné nepravidelnosti odrážejí řemeslnou povahu výrobků a dělají z každého kusu originál. Sada nabízí talíře a misky různých rozměrů.

                

Světoví kuchaři i talenti

Nádobí používají čeští světoví kuchaři, například Marek Komínek z české michelinské restaurace Field Restaurant. Japonská dokonalost okouzlila také Kristínu Nemčkovou, známou nejmladší vítězku populární televizní soutěže o vaření.

 

 

Dostupné na e-shopu i na prodejně

Nádobí si můžete zakoupit na našem e-shopu, nebo na naší prodejně Ignaz Rösler, kde je vystaveno. Otevřeno pro vás máme po celý týden. Od pondělí do soboty od 10:00 do 20:00, v neděli od 11:00 do 18:00. Naši prodejnu najdete na Praze 1 a dostanete se do ní jak z Jungmannova náměstí (5), tak i z ulice 28. října (10). Přijďte se podívat, rádi vás uvidíme.