Böker – světové nože s německou precizností

Společnost Böker z německého Solingenu je známá po celém světě jako výrobce a dodavatel široké škály nožů, čepelí a rukojetí. Začátky firmy sahají až do roku 1869. Je největším výrobcem v Evropě. Nejvyhledávanější je pro svoji produkci nožů s pevnou čepelí pro lovecké, sportovní, vojenské i hobby využití. Víte, jaký je rozdíl mezi Böker Arbolito, Böker Plus, Magnumči Böker Manufaktur? Jako výhradní zástupce značky pro Českou republiku vám rádi tuto nožířskou ikonu představíme podrobněji.

Nože od Bökeru se liší místem výroby i použitou technologií. Každá skupina má své vlastní označení i logo. Společný však vždy zůstává název Böker. Začneme jednou z nejtěžších vah, nejpropracovanějšími a nejkvalitnějšími noži ze stáje Böker – výrobky s označením Böker Manufaktur Solingen vyráběné kompletně v Německu. Nože sběratelské, sportovní, taktické, s pevnou čepelí i kapesní nože, kuchyňské nože, ale také brusné kameny, břitvy, holicí strojky.

Jedná se o ruční výrobu, která funguje od roku 1869 a jde o absolutní špičku nejen mezi noži. Výrobky poznáte snadno – díky logu "stromečku". Sběratelé a milovníci kvality si užijí u vybraných kousků použití damaškové oceli nebo rukojetí z ulit mořských živočichů. Nože si stále udržují kouzlo německého designu.

Především však tyto nože mohou nést pojmenování Solingen. Nejde jen o název německého města ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Na mysli máme mezinárodně chráněné označení původu a registrovanou ochrannou známku ve vlastnictví Průmyslové a obchodní komory se Wuppertalu Solingen Remscheid. 

 

Stále Böker, přesto vizuálně jiný. V Böker Plus se spojili mezinárodní designéři a společně vyvíjejí moderní, především kapesní nože. Ty jsou navrženy podle německého inženýrství ve spolupráci se světoznámými odborníky jako např. Chad Los Banos, Jim Burke, Jim Wanger, Tod Begg, Jesper Voxnaes. Konstrukce nožů vzniká v Solingenu, vyrábějí se po celém světě.

 

Nože s označením Magnum patří do rodiny Böker, jsou dostupnější a vznikají mimo Evropu. Produkty Magnum jsou spolehlivé a nabízí přijatelný poměr ceny a kvality. Design nožů se rodí v Solingenu, samotnou výrobu pak mají na starosti vybraní partneři v Asii. Najdete zde lovecké i outdoorové nože, velkou oblibou jsou pak záchranářské nože.

 

 

Magnum Collection 2021 | Böker Solingen

Jakmile se Böker začal proslavovat po celém světě a německé výrobky byly čím dál žádanější, začaly vznikat světové „pobočky“, které využívají zkušeností ze Solingenu a navíc přináší do výroby nožů něco nového. Přesně tím jsou nože s označením Böker Arbolito – ručně vyráběné lovecké a outdoorové kousky v Buenos Aires. Najdete však zde například i manikúrní sety.

 Ať už sáhnete po Böker Solingen, Plus nebo Magnum, nože ze Solingenu patří svojí kvalitou ostří i zpracováním mezi absolutní světovou špičku.