Pečení (nejen) na Vánoce

Pečení (nejen) na Vánoce.
Společný čas s rodinou.
Vůně vanilky a skořice.

Adventní čas je časem příprav na Vánoce, ale také čas strávený s rodinou a přáteli. Ideální způsob jak vše spojit, je společné pečení všech těch oblíbených voňavých dobrot. Upečte si s dětmi skořicové perníčky a vanilkové rohlíčky nebo připravte svým přátelům sváteční adventní bábovku.

Mísy a stěrky

Vše důkladně promíchejte.

Klasické nerezové mísy, dokonce i s dvojitou izolační stěnou pro udržení správné teploty, jsou potřeba vždycky. Barevné mísy ze 100% recyklovatelného polypropylenu od značky Blim Plus vnesou do vaší kuchyně a pečení novou svěžest. A designové misky z kolekce Le Murrine od italské značky Guzzini rozpoutají skutečnou vášeň. Různé stěrky, vařečky a lžíce vymíchají každé těsto i krém přesně tak, jak je potřeba.

Koupit

#produkty#/kategorie/peceni-misky-sterky/

Odměrky a váhy

Hladká mouka, cukr krupice, sušená citronová kůra, změklé máslo a vše je potřeba správně odměřit a navážit. Na přesném množství sypkých i tekutých ingrediencí závisí úspěch celého pečení, proto jsou tyto měřící pomůcky naprosto nezbytné. Můžete vážit klasickým způsobem nebo můžete použít odměrku, která má stupnici i na mouku nebo cukr. Vybírat můžete i zajímavé barevné odměrky.

Koupit

#produkty#/kategorie/teplomery-a-vahy/

Pomůcky a vychytávky

Vyšlehat sníh, roztavit čokoládu, žádný problém!

Pečení zahrnuje spoustu specifických úkolů, které je třeba rychle a s lehkostí zdolat. Oddělit žloutek od bílku, vyloupat ořechy, namlít mandle, našlehat krém a sníh nebo ve vodní lázni připravit čokoládovou polevu. Určitě se budou hodit vykrajovátka, sada na zdobení, lis na těsto na výrobu různých máslových sušenek a pusinek, nebo třeba nepřilnavá pečicí fólie.

Koupit

#produkty#/kategorie/pomucky-a-vychytavky/

Formy a plechy

A šup s tím do trouby!

Klasický plech z materiálu tak lehkého, že s ním cestou k troubě budete moct i tančit, a se speciální nepřilnavou vrstvou, takže se vám ani jeden rohlíček nepřilepí. Formy na koláče, dorty a bábovky vás svými tvary přímo uchvátí. A pokud patříte k milovníkům porcelánu, přijdete si na své. Francouzská značka Pillivuyt nabízí klasické koláčové formy se zvlněným okrajem, i elegantní zapékací mísy.

Koupit

#produkty#/kategorie/formy-a-plechy/

Servírování

Na stole to bude pastva pro oči!

Z kuchyně se line neodolatelná vůně a přímo láká ke stolu. Stylové tácy a podnosy ze dřeva, různých tvarů a velikostí, nebo dáváte přednost porcelánu? Jemné linie a vzory inspirované italským venkovem zdobí podnosy značky La Porcellana Bianca. Na pohled k nerozeznání od skla jsou elegantní mísy značky Guzzini z transparentního akrylu nebo dokonce z bioplastu z obnovitelných zdrojů. Styl a elegance bude vašemu stolu slušet.

Koupit

#produkty#/kategorie/peceni-servirovani/