O nás

HISTORIE 

V roce 1794 založil Ignaz Rösler v Mikulášovicích (Nixdorfu) v severních Čechách nožířský závod a položil tím základní kámen dlouhé historie firmy Rösler. Obchod od počátku vzkvétal a již v roce 1811 se podnik se 120 zaměstnanci stal největším ocelářským závodem monarchie.

V roce 1815 následoval další krok v rozvoji společnosti: stěhování z provincie do říšského hlavního města Vídně. Od roku 1821 po převzetí společnosti Josephem Röslerem byla dříve pouze příležitostně otevřená pobočka nastálo otevřena jako obchodní dům. Zároveň došlo i k výraznému rozšíření aktivit. Vedle prodeje vlastního zboží začal prasynovec zakladatele Ferdinand Rösler provozovat rozsáhlý velkoobchod s ocelovým, dřevěným, porcelánovým a keramickým zbožím z Anglie, Německa a Francie.

V roce 1908 podnik přešel do rukou Karla Brucknera, dědečka dnešního majitele, a Stefana Deckera. První světová válka a brzy po ní následující hospodářská krize ponechaly málo prostoru pro větší rozvoj. V roce 1938 převzala firma generální zastoupení známého solingenského nožířského závodu E. Wüsthof – Dreizackwerk.

Po úmrtí obou společníků přišla v roce 1941 v osobě Dipl. Ing. Friedricha Brucknera ke slovu mladá generace. Obchod počátkem 50. let expandoval získáním generálních zastoupení řady zahraničních firem, mezi jinými například švýcarských nožů Victorinox.

Po náhlém úmrtí Dipl. Ing. Friedricha Brucknera v roce 1961 převzal ve věku 18 let řízení společnosti jeho syn Gerhard Bruckner. V období 1965 až 1970 se podnik rozšiřoval ve dvou směrech. Na jedné straně převzetím řady nových generálních zastoupení předních evropských výrobců jako Thermos (Anglie) nebo Pedrini (Itálie), na druhé straně pak vyprofilováním se jako specialista na import z dálného východu s vlastními značkami Rex a Royal. Zároveň se postupně měnila i struktura sortimentu - z výrobně orientovaného velkoobchodu specializovaného na ocelové zboží na velkoobchod domácími a kuchyňskými přístroji a dárkovým zbožím, který se orientuje podle potřeb zákazníků.

Po politických změnách ve východní Evropě na konci 80.let společnost expanduje na řadu nových trhů. Mezi nimi je i Česká republika, kde vznikla pobočka jako RÖSLER Praha spol. s r.o. zápisem do obchodního rejstříku 2. srpna 1991.

Od počátku se dceřiná společnost profilovala podobně jako mateřská ve Vídni. Postupně získala obdobná výhradní zastoupení významných výrobců prakticky z celého světa (Victorinox, Wüsthof, Weber, Gio Style, Sveico, Silampos a řady dalších). Další část výrobků byla distribuována pod vlastními značkami Lucifer, Royal a Rex. Sortimentně se zaměřovala zejména na dárkové předměty, nožířské produkty, domácí a kuchyňské potřeby a potřeby pro grilování.

S nástupem obchodních řetězců a strukturálními změnami v průběhu 90.let došlo k rychlému růstu naší firmy a k dalšímu rozvoji podnikatelských aktivit. V roce 1998 převzal řízení firmy její současný ředitel Ing. Karel Gavlas, který se následně stal i společníkem.

Na začátku nového tisíciletí musela naše společnost čelit mnoha hrozbám, ale úspěšně prošla všemi nástrahami. Mateřská společnost Rösler Wien byla prodána novému vlastníkovi, který postupně měnil směřování a náplň činnosti. Tím jsme byli nuceni hledat nové příležitosti zejména rozšířením okruhu dodavatelů, které zastupujeme na trhu v České republice i na Slovensku a zároveň převzetím vlastních importů z Asie, které do té doby zajišťovala mateřská firma.

SOUČASNOST 

V současné době výhradně zastupujeme nebo distribuujeme zboží od mnoha významných výrobců převážně ze západní Evropy. Sortimentní zaměření zůstává i nadále podobné. Stěžejními kategoriemi jsou Nože (Victorinox, Wüsthof, Böker), Kuchyňské potřeby (Continenta, Cole&Mason, Kambukka, Tramontina, Weis, Orthex/Sveico, Pengo, Silampos, Risoli, Snips) a Zahrada a grilování (Cookking, Cadac, Napoleon, Sol, Gio Style, Favorit, Peddy-Shield).

Velkou část sortimentu držíme skladem, jsme proto schopni dodávat ve velmi krátkých lhůtách. Síť našich maloobchodních i velkoobchodních odběratelů se snažíme rozšiřovat, zároveň si ceníme všech dlouholetých partnerů. V tvrdém konkurenčním boji chceme uspět díky atraktivitě naší nabídky, spolehlivosti, flexibilitě a každodenní tvrdé práci.

  

                              

                             

      Najdete nás i na MALL.CZ