Vážení zákazníci, dnes 28.9. je naše prodejna zavřena. Děkujeme za pochopení.

RIB EYE STEAK – Jak na tukové oko?

 

Pokud se rozhodnete udělat si doma pochoutku jménem RIB EYE Steak, věnujte velkou pozornost při nákupu samotného masa. Zde je opravdu důležité, aby bylo maso dobře vyzrálé, jinak budete steak žvýkat ještě druhý den po té, co ho vytáhnete z grilu.

RIB EYE Steak patří mezi ty nejklasičtější steaky. Najdete ho na hřbetním svalu, jde o vysoký roštěnec. Charakteristické pro tento druh steaku je bohaté mramorování a tukové oko. Tuku se ale určitě nebojte, protože právě díky němu chutná skvěle.

Ideální výška steaku je 3-4 centimetry. Většinou jde ale o pořádného „chlapáka“, na který potřebujete dostatek místa na grilu nebo pořádnou pánev.

Jak připravit RIB EYE Steak?

Máme pro vás jednoduchý postup a pár základních pravidel nejen pro tento steak (dají se uplatnit pro jakýkoliv druh). Pokud je budete dodržovat, věřte, že si pochutnáte a hlavně oceníte kvalitu masa.

  • Kupujte jen opravdu kvalitní uleželé maso. I když je dražší, určitě se vyplatí. U levnějšího neuzrálého masa nikdy nedosáhnete dobré chuti steaku.
  • Než hodíte maso na gril, dopřejte mu pokojovou teplotu. Jinak projde maso velkým teplotním šokem a zničíte tak nejen jeho chuť, ale i živiny.
  • Zapomeňte na marinády a jiná ochucovadla, steak do ničeho přes noc nenakládejte. Stačí steak před grilováním (nebo těsně po něm) osolit, opepřit, přidat olivový olej.
  • Grilujte vždy jen na maximálně rozpáleném grilu (nebo pánvi). 3 minuty po obou stranách (pro běžnou úpravu steaku). Gril přikryjte pokličkou a mějte trpělivost. Ty tři minuty ho tam nechte svému osudu, pak obraťte.
  • Při otáčení nikdy nepíchejte do steaků vidličkou – jinak z něj vyteče šťáva. Obracejte například kleštěmi.
  • Pokud máte dobře rozpálený gril i pánev, nemusíte se bát, že by se steak připálil. Pokud děláte vše správně, měl by vám sám po těch cca 3 minutách od roštu (pánve) tzv. odskočit – odlepit se.
  • Steak po grilování zabalte do alobalu (pokud jste nesolili a nepepřili na začátku, může nyní). Je opravdu důležité nechat steak odpočinout cca 5 – 10 minut. Rozloží se chutě, jemnost masa více vyzní.