Tipy na kempování: co vám nesmí chybět

Vyrazit s rodinou či přáteli do divoké přírody, blízkého parku či kempu, vzít si s tebou dobré jídlo, pití, gril a udělat si pěkný den nebo si užít celou dovolenou. Trávit volno kempováním je mezi Čechy čím dál víc oblíbenější. Není totiž tak nákladné a společně strávený čas je příjemným zážitkem. Aby jste si mohli kempování užít, máme pro vás několik vyzkoušených tipů, co by vám ve výbavě nemělo chybět. 

 

Grily a vařiče

Není to jen o tom ugrilovat si venku perfektní steak. Ale přidat k tomu teplý čaj nebo povzbuzující kafe. Dopřát si pohodu, kterou máte, rádi není nenáročné. Stačí mít jeden z přenosných grilů a vařičů. Vybírat můžete z různých velikostí, napájení volit mezi plynem a elektřinou. Pokud jezdíte autem, nemusíte si s rozměry extra lámat hlavu. Pro milovníky outdooru však máme i kousky, které zvládnete s krosnou. 

   

 

Starý dobrý oheň

Pokud jste milovníci výletů spojených s rozdělaným ohněm, opečeným špekáčkem či gulášem v kotlíku, máme pro vás tip na perfektní smaltovaný kotlík s bytelnou trojnožkou. Ne příliš známou věcí, která je však oblíbená v severských zemích, je pak švédský oheň. Je ideální také pro venkovní posezení jako zdroj tepla. Srpnové večery jsou přeci jen už o něco chladnější. Pokud však nechcete řešit rozdělání, ani se nechcete tahat s přenosným grilem, ale i tak byste si rádi udělali v přírodě něco dobrého - máme snadné řešení - jednorázový gril.  

 

   

 

Dobrý nůž je základ

Vyrazit do přírody bez nože se nevyplácí. Namazat si chleba, rozpůlit jablko, uřezat klacky na opékání, rozdělat oheň nebo prostě řešit drobné práce. Nepotřebujete k tomu mnoho nářadí, stačí vám jeden kvalitní kapesní nůž. Vybírat můžete z bohaté nabídky velikostí i vybavení. Pokud se chystáte na několikadenní výlet pod stan nebo do kempu, určitě z výbavy doporučujeme pilku, otvíráky, čepele, piku, párátko a pinzetu. Jestli je vaším výletem jednodenní posezení v parku a máte vše připraveno, bohatě stačí skládací svačinový nůž, kterým nakrájíte veškerou zeleninu, maso na gril i pečivo. Peckovou vychytávkou je pak Sada na rozdělání ohně Mini Tool FireAnt, která obsahuje podpalovače a škrtadla - vše šikovně smotané do otvíráku na víno v kapesním noži.

 

   

 

Čerstvé potraviny i vychlazené pití

O dobré jídlo i pití je potřeba se starat. Udržet je v chladu a vychutnat si tak i po celém dni jejich čerstvou chuť. Jak toho docílit? Naším tipem jsou chladící boxy. Tentokráte se podívejte na ty, které nemusíte napájet elektřinou. Stačí si doma namrazit speciální vložky, které do boxu umístíte. Šikovnou vychytávkou je pak soudek na pití s objemem 5,6 litru, výpustným ventilem a madlem na pohodlné přenášení. 

 

   

 

Termonádoby a boxy

Posledním naším tipem jsou pomocníci, bez kterých si s sebou naložené maso ani připravené sendviče neodnesete. Desítky propracovaných (přihrádky) a zdravotně bezpečných plastových boxů využijete na všechny druhy potraviny, termolahve se vám postarají o horký čaj i kafe, lahve na vodu zase o domácí limonády. Věříme, že si s našimi tipy kempování užijete na maximum.