Králové z damascénské oceli mezi kuchyňskými noži

Povstaňte, králové přicházejí. Limitovaná edice značky Victorinox Swiss Modern představuje několik mimořádných sběratelských kousků z legendární z damascénské oceli. Pojďte se seznámit.

CUT_6-9070-22WJ21_B_1 (1)_800x642

Nůž na pečivo Swiss Modern Damast Limited Edition 2021

Victorinox představuje mimořádný sběratelský kousek – nůž na pečivo o délce čepele 22 cm ze speciální oceli Damast s rukojetí ze dřeva vlašského ořechu. Pokud vás tento kousek oslovil, neměli byste příliš váhat. Pro celý svět bylo vyrobeno bylo pouze 1884 kusů těchto jedinečných nožů.

ezgif.com-gif-maker

Precizně nabroušená čepel umožňuje snadné řezání i krájení těch nejmenších kousků. Pilkové vlněné ostří si hravě poradí i s tvrdými druhy ovoce a zeleniny. Pro rukojeti nožů bylo zvoleno výběrové dřevo vlašského ořechu, které se pyšní nejen výraznou tvrdostí, ale i luxusním vzhledem. Samozřejmostí je perfektní dárkové balení. 

CUT_6_9070_22WJ21_P2

Swiss Modern nůž Santoku Damast LE 2020

Inspirace japonskými noži, monochromatický vzor typický pro damaškovou ocel a unikátní rukojeť, to vše činí z tohoto nože jedinečný kousek pro všechny šéfkuchaře, milovníky krásy a kvality i sběratele. Nůž byl vyroben také pouze v omezeném množství 1884 kusů, což je rok, ve kterém byla firma Victorinox založena. Délka čepele Swiss Modern Santoku je 17 cm a rukojeť je, stejně jako u nože na chleba, ze dřeva vlašského ořechu. 

CUT_6_9050_17J20_S1_1024x381

Damascénská ocel, Svatý grál kovářů

Historie jedné z nejvyhledávanějších ocelí na světě se začala psát ve starověké Indii. O něco později se především zbraně z této oceli začaly obchodovat do celého světa, konkrétně z města Damašek. Právě díky tomu získala svůj název. 

Damaškovou ocel bychom mohli nazvat vyhledávaným Svatým grálem kovářů. Šlo o kovářské umění prastarých mistrů, které se během staletí snažili napodobit kováři po celém světě. Dnešní damašková ocel je díky moderním technologiím snazší na výrobu. I přes to si však zachovává hlavní rysy - ruku v ruce jde vysoká tvrdost oceli s houževnatostí.

Tipy pro vás